Glitter Poly Acryl Gel Clear Glitter No. 107 15g

(3 Shqyrtime të klientit)

CHF 7.90 Me TVSH

-
+
Numri i artikullit: Rreshti_26_Gang_6_Platz_881 Category:

Beschreibung

Glitter Poly Acryl Gel Clear Glitter No. 107 15g

Asshtë po aq fleksibël sa xheli dhe megjithatë është i qëndrueshëm si akriliku. Mund të jetë perfekte vendosur pasi as nuk shkon në buzë të gozhdës dhe as nuk ngurtësohet para kohe. Përpunimi i shpejtë është një pikë tjetër plus. Të gjithë thonjtë mund të shërohen në pajisjen për shërimin e dritës në të njëjtën kohë dhe zakonisht duhet vetëm pak nevojë për tu depozituar. Xheli akrilik ka një ngjitje shumë të mirë dhe nuk shkakton një rritje maksimale të nxehtësisë. Particularlyshtë veçanërisht i përshtatshëm për modelimin klasik francez dhe mbulesën e plotë.

Karakteristikat: a

 • Për shkak të viskozitetit të tij jashtëzakonisht të lartë, xheli akrilik nuk del në skajet e thonjve dhe modelohet shumë lehtë.
 • Ngjitja, përpunimi dhe qëndrueshmëria korrespondojnë me ato të pluhurit akrilik.
 • Gjithashtu i përshtatshëm për modelimin e majave dhe shablloneve, përforcime natyrore të thonjve ose këshilla të sistemit të dyfishtë.
 • Lëngu i rrëshqitjes së fabrikës së thonjve përdoret për modelimin optimal, i cili nuk ka erë dhe shërben për të parandaluar ngjitjen e furçës në material.
 • Kurimi për 120 sekonda nën UV dhe 60 sekonda nën LED.

Zbatimi dhe këshillat:

 1. Përgatitni gozhdën natyrale - shtyni kutikulin prapa dhe hiqeni atë nga pllaka gozhdë, ashpërsoni me kujdes pllakën e thonjve me një tampon.
 2. Vendosni një shtresë të hollë dehidratori.
 3. Hidhni pak lëng në një enë dhe lagni shpatullën.
 4. Shtrydhni pak material (me madhësinë e një bizele) nga tubi, hiqeni me shpatull dhe vendoseni në gozhdë.
 5. Lagni furçën me lëngun dhe shtyjeni xhelin akrilik në pozicion me presion të lehtë dhe shtypeni.
 6. Pasi të jetë krijuar struktura siç kërkohet, kuroni për 120 sekonda nën UV dhe 60 sekonda nën llambën LED.
 7. Nëse është e nevojshme, hiqni shtresën e djersës me pastrues dhe vendosni gozhdën në formë.
 8. Krijoni dhe / ose vulosni më shumë art gozhdë.

3 komente për Glitter Poly Acryl Gel Clear Glitter No. 107 15g

 1. Jan Zuber -

 2. Anonim -

 3. Gabriela M -

Shto vlerësimin tënd

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.